29 Şubat 2012 Çarşamba

Ördüm,Örüyorum....

Daha önce el işlerine olan ilgisizliğimden heleki örgü sevmediğimden bahsetmiştim. Etrafta böyle bilinince ufacık birşey yapınca herkes şaşırıyor. Geçen sene ördüğüm battaniye  ailede hala konuşuluyor. Bende boş durmayıp örmeye devam ettim.


Bu senede yıllar önce bir heves başlatıp kenarda bekleyen atkımı bitirdim. Saç örgüsü keyifliymiş :)Bu sene bol bol boyunluk/snood ördüm. Ördükten sonra en güzel kısmı süslemekti, küçük dantellerler, boncukla süsledim. Ama çoğunu hediye verince, kendime hiç kalmadı. Bende aşkıma ördüğüme el koydum. Ona yenisini öreceğim.


Sonra ablam bana yukarıdaki şalı başladı, hep aynı şeyi örüyormuşum biraz farklı olsunmuş. İyi hoş ama bu ör ör bitmiyor. Boyunluklar 2 günde bitiyordu, devamlı farklı renge geçiyordum. Şalı ördüm ördüm, yarısını biraz geçtim sonrada kenara kaldırdım. Kanaviçeye başladım, şal sanırım biraz bekleyecek. Halbüki ben battaniye örmüş insanım :) ama anladım ki battaniyede olsa motif motif olunca, parça parça bitirmek bana kolay geliyor. Uzun zaman alan tek parça örülen şeyler beni biraz sıkıyor. Eee şimdi baharda geliyor, bunun bitmesi sanırım seneye kalacak.

5 yorum:

birtutamkekik dedi ki...

emeklerinize sağlık..
her biri ayrı güzel..
ne güzel bir duygudur boş durmayıp üretmek..
hayranım böylesine hünerli hanımlarımıza..
gönül dolusu muhabbetle..
:)

Bahar ve kızısı Yağmur dedi ki...

sen saç örgüsüne keyfili mi dedin :*)
sen iyi bir örgücü olmuşsun :D

Hande dedi ki...

Birtutamkekik; akşamları oyalanmak güzel oluyor, örerken stres atıyorum :)

Baharcım; yok canım benimki hala şal, atkıdan öteye gidemedi :)

Selin Ergeçer dedi ki...

Hamaratlık başka şey tabii :)) tatlım ellerine kollarına sağlık :) ben hiç öremeyenlerdenim :P

Hande dedi ki...

Selincim, ufak adımlarla hamaratların arasına gidiyorum .))