25 Temmuz 2012 Çarşamba

Hep Gezmeli, Evde Durmamalı :)

Uğrarım dedim ama olmadı, sanırım uzunca bir süre ayda bir yazı ile devam edeceğim :)

Neler yaptın diye sorarsanız hemen anlatmaya başlıyorum :)

Tatili yaz başında yapınca ufak kaçamaklarla idare ediyoruz. Dere, nehir, göl kenarı favori alanlarımız oldu. İllede bir su birikintisi olsun yeter:))

Fotoğraflarla biraz gezelim :))

Yıllardır görmek isteyipte bir türlü göremediğim Ağva'yı nihayet görebildim. Kahvaltısı pek güzel olmasada nehir manzarası kötü kahvaltının verdiği hoşnutsuzluğu giderdi :)Başka bir haftasonu arkadaşlarla kahvaltıya Sapanca Kırkpınar'a gittik. En sevdiğim huzur bulduğum yerlerden biri leziz kahvaltı ile dahada unutulmaz oldu...
Bizim kahvaltı huzurlu mekandan ayrılmak istemeyince öğle saatlerini geçti. Sonrasında Akçakoca'ya balık yemeye gittik. Sapanca'da balık mı yoktu demeyin. Akçakoca'nın özelliği üniversiteyi okuduğumuz yer olması :)   Bu kadar yaklaşmışken gidelim mi teklifini geri çeviremedik.  9 yıl gidince anılarımızı tazeledik. Her sokakta başka bir anı bizi sardı,O günlere geri dönmeyi istemedik değil :))Ve anneannemlerin köyünede gitmeden olmaz tabi.  Biraz deniz havası aldık...Ertesi gün tercihimiz göl kenarı oldu. Daha önce demiştim bizim köyde seçenek çok :))
Ve diyete başlamadan önce bol bol böyle güzel kahvaltı sofralarında kendimden geçtim. Bu güzel tatlara kavuşmak için geri sayımdayım. Haftaya diyetim bitiyor :)) Şimdi de biraz sizi gezelim bakalım neler kaçırmışım :))

7 yorum:

Selin Ergeçer dedi ki...

tatlım ne kadar güzel yerlere gitmişsin böyle :) hepsine bayıldım hatta "aklımda tutayım,vakit olursa gideriz" diye bile düşündüm inan :) anneannenin köyü nasıl muhteşem bir yer, tam olarak nerede kalıyor?

cafenoHut dedi ki...

Bayılıyorum sizin köye ben:)

Meyra dedi ki...

ben başlığına bayıldım bayıldım tam benlik canım:)) fotoğraflar anlatıyor keyfini sen anlatmasan bile olurmuş:) özellikle Ağva beni eylülde hep çeker dinginliği yeter!

Bahar ve kızısı Yağmur dedi ki...

hoş geldin yeniden :D
o son kahvaltı tabağını koymayaydın iyiydi ;)

Hande dedi ki...

Selincim, Çatalca'nın Ormanlı köyü canım. Marmara Bölgesi ama deniz Karadeniz:)

CefenoHut; canım doğa,sessizlik ve huzur arayanlar için birebir :))

Hande dedi ki...

Meyracım; Ağva'ya hep baharda gitme hayalim vardı. Gündüz ılık hava, akşamda şömine başı :))

Baharcım, hoşbulduk tatlım. kaldırıyım desem olmaz şimdi :))

Syhn dedi ki...

hala geziyorsun sen sanırımm :))
ama ne rejimi ya senin rejimlik bir halin olmadığı üstteki foto da belli! ricaederim! :D