23 Temmuz 2010 Cuma

Kötü AlışkanlıkBugün sigara almak için cadde üstündeki tekel bayine uğradım. Aldıktan sonra bir bayan firmadan geldiğini söyleyerek  satışını yaptıkları sigara hakkında bilgi vermek istedi. Değiştirmeyi düşünmüyorum deyip ayrıldım. Paketlerin üstündeki yazılara ek olarak eklenen resimlerden sonra, firmalar da bu tarz tanıtıma başlamış.

Bir ürün tanıtımında, ürünün etkileri ve faydası hakkında bilgi verilir. Bu bayan  ne söyleyebilir diki   " İçtiğniz sigara ciğerlerinizi maf ediyor, ama iddialıyız bizimki bu konuda daha başarılı" deyebilirdi belki.

Tek kötü alışkanlığım sigara, hiç başlamasaydım keşke. Maalesef alışınca bırakması zor oluyor

Herkeze sağlıklı mutlu hafta sonları dilerim.

8 yorum:

absalom dedi ki...

hande aslında dinleseydin hanımkız ne sölicekti çok merak ettim valla :)

bizim sigaramız 3 sene geç öldürür.
bizim sigaramızın nikotini daha efendidir çok delikanlıdır.
bizim sigaramızın üstündeki resimlerle ilgisi yoktur asıl resimler bunlardır;
bi resim dosya açması lazım burda :))

hahaha

bilemedim.

lupinin annesi dedi ki...

ahhh, onunla da olmuyor onsuz da

Hande dedi ki...

Absalom; çıktıktan sonra bende merak ettim dinleseydim keşke dedim. Ama senin tanıtımın süper, amacına ulaşması için bunları söylemeyi deneyebilir :)

Fatoş; canım biz küççükken sigara özendirilen birşeydi, bizde alıştık. Kötü de olsa alışkanlık işte :)

benhurum dedi ki...

Handecim bende de var bu kötü alışkanlıktan eşim bıraktığı gün bende bırkacağım inş. Dilerim sende bırakabilirsin. Ayrıca çok ilginç sigara firmalarının bu uygulaması ve merak da ettim doğrusu ne anlatacaktı acaba bu tanıtımm konuşmasında...
Uzun bir süredir uğrayamadığım için üzgünüm, lütfen kusuruma bakma;)
İyi haftasonları tatlım;)

Gökşen dedi ki...

Hande, ben de aynı dertten muzdaribim. Ve geçen ay başında bir teşebbüs ettim bırakmak için... 4 günümü sigara içmeden geçirdim, tam artık bıraktım ben havasına girmiştim ki, bi akşam bir tanecik içeyim dedim. Bu işi bırakmanın en güzel yolu hiç başlamamış olmakmış. Şİmdi kendime kızmaktan başka birşey gelmiyor elimden :-(

Hande dedi ki...

Ayşen; canım benim eşim bıraktı ama ben beceremedim, keşke içmesem diyorum ama benle bütünkeşmiş gibi geliyor. Aşkolsun ne kusuru yoğunluktan vakit olmuyor bazen tabi :)

Gökşen; bende iki sefer demnemiştim bırakmayı çok asab oluyorum. Kahve çayın anlamı kalmıyor sigarasız. Dediğinde çok haklısın bırakması çok zor oluyor.

stuven dedi ki...

ne söyleyecekti merak ettim şimdi :))

bırakman dileğiyle. keyifli haftasonları...

Hande dedi ki...

Stuven; bir daha denk gelirsem dinleyeceğim kesin :) umarım bırakabilirim.